fbpx

O nas

Kuchnia roślinna

Jesteśmy rodzinną manufakturą z Trójmiasta, która powstała z potrzeby zdrowia.


Zaczynaliśmy od tworzenia zakwasów na jednym z gdańskich bazarów z żywnością ekologiczną. Dziś projekt Zakwasownia obejmuje produkcję żywności fermentowanej, przepełnionej substancjami odżywczymi oraz prowadzenie organicznej restauracji serwującej kuchnię roślinną w stylu fine casual. Nasze produkty znajdziecie w dziewięciu firmowych sklepach stacjonarnych, w sklepie on-line oraz na siedmiu bazarach, które są nadal bliskie naszym sercom.


Zdrowe kiszonki Kuchnia roślinna

Co jest dla nas ważne?


Radość


Uważamy że życie na codzień daje nam wszystko co dla nas najlepsze.


Zdrowie


Wartościowe jedzenie roślinne, dużo ruchu i miłość do życia to najlepsza recepta.


Relacje


To ludzie są najważniejsi i dzięki nim osiągamy swoje cele.

Przedsiębiorczość, biznes...

Po co to wszystko?


W Zakwasowni każdy z nas miał już do czynienia z karierą, sukcesem i wynikającymi z tego pieniędzmi. Pracowaliśmy kiedyś ciężko w przekonaniu, że przyczyniamy się do budowania czegoś słusznego, ale na końcu zawsze zderzaliśmy się z refleksją, że wspieramy w ten sposób również konsumpcję, destrukcję środowiska i pazerność ludzi biznesu. Życie pokazało nam jak mało ważne są wartości zewnętrzne w obliczu choroby i jak bardzo potrzebujemy spójności swojej osobowości z wykonywanym zawodem.

Wyłącznie działalność gospodarcza mająca na celu pożytek społeczny w zgodzie ze środowiskiem jest dla nas kompletnym rozwiązaniem zapewniającym komfort życia i relacji z naszymi klientami. Zdecydowaliśmy się na promowanie zdrowego żywienia wyłącznie na bazie ekologicznych roślin w oparciu o politykę zmniejszania ilości odpadów. Wspieramy wielu naszych klientów w tym jak radzić sobie w przypadku choroby, pragnienia zmiany stylu życia i żywienia dzieci. Służymy Wam wiedzą i doświadczeniem, ponieważ wtedy tylko czerpiemy radość z naszej pracy widząc jej wymierny sens wokół nas. Wybory żywieniowe to największe wyzwanie naszej cywilizacji w obliczu niekontrolowanego pędu za wzrostami gospodarczymi. Promujemy spokój jako najwyższe szczęście i szacunek do siebie oraz otoczenia.

Magdalena i Mikołaj Batorowie.

parallax background

Przyszłość jest roślinna

Tu możesz nas znaleźć online